Верите ли вы в талисманы?

Валерый Анiсенка, мастацкi кiраўнiк Рэспублiканскага тэатра беларускай драматургii: — У мяне проста няма часу займацца гэтым. Спадзяюся толькi на свае сiлы. Калi цяжка, то звяртаюся да сваёй каханай жанчыны, iмя якой Работа. (Смяецца). Гэта яна мяне прымушае шмат напружвацца, з ёй я абдымаюся, разам з ёй i плачу.

Раiса Баравiкова, паэтэса:
— Мне падабаюцца камянi зялёнага колеру. Не люблю золата. У мяне ёсць два пярсцёнкi: адзiн з нефрытам, другi з iзумрудным каменьчыкам. Я iх нiколi не здымаю. Лiчу, што яны мне ў нечым дапамагаюць. Па гараскопу я — Цялец, а па ўсходнiм календары — Свiння. Дзесьцi прачытала, што для мяне вельмi спрыяе сава. У мяне дома ёсць выява гэтай птушкi. Медальён, выразаны з дрэва, вiсiць на матузку ў маiм пакоi. Але мая кошка скiнула яго i зацягнула некуды. Я не магу нiдзе знайсцi яго. Можа, таму ў мяне апошнiм часам справы iдуць не вельмi ладна. Веру таксама ў дамавiчка. Калi я была маленькай дзяўчынкай, чула, як адна жанчына расказвала, што дамавiк, калi верыць у яго моц, дапамагае гаспадарам. Калi пераязджаеш з адной кватэры на другую, то патрэбна паклiкаць яго: “Едзем у новае жытло. Давай, заскоквай у сумку з намi”. А калi заходзiш у новую хату, патрэбна выпусцiць яго i папрасiць шчасця, багацця. Двойчы ў сваiм жыццi я мяняла кватэру i гэтак рабiла.

Инна Афанасьева, певица:
— Талисмана у меня нет и никогда не было. Верю только в свои силы и надеюсь только на себя. Когда мне грустно или страшно, я произношу слова: “Ангел мой, иди со мной!” или читаю “Отче наш”.

Дмитрий Колдун, певец:
— В талисманы не верю. Поэтому у меня их никогда не было. Зубик с металлическим блеском на моей шее — это не больше, чем украшение. Мне просто он нравится. Его подарил Филипп Киркоров на “Фабрике звезд”.

Евгений Барин Булка, резидент “COMEDY CLUB”:
— У меня есть коробочка, в которой я храню мелкие штучки, предметы. Может быть, когда-нибудь какой-то из них станет моим талисманом. Не так давно моя подруга привезла из Японии синтоистские красно-белые мешочки, которые, по ее словам, должны принести мне счастье в личной жизни. Поживем — увидим!

 

Заметили ошибку? Пожалуйста, выделите её и нажмите Ctrl+Enter